Úvod » SEZONA » 2012

Králem Double Kings se stal Standa Nožka

publikováno 24.12.2012

Závod dvou králů přišel se skvělou myšlenkou využití kopce ve Vysokém Chvojně pro dva typy obřích slalomů a to Giant a Super Giant. Tento kopec je skvělým místem pro svezení i pro lehce pokročilé jezdce, popřípadě pro ty, kteří si potřebují zvednout sebevědomí v obřích slalomech. Sklon svahu je totiž akorát tak velký, aby sktejt pod nohama přiměřeně rychle jel a dojezd je přímo úžasnej.

Pro mnohé bylo překvapením, že Super Giant vyhrál náš skejtr Standa Nožka, ale jak sám předseda ČASS říká "Pro mě to až takové překvapení nebylo, protože jsem měl možnost Standu sledovat při jízdě coby traťový rozhodčí… A Standa je na letošní sezónu opravdu skvěle připraven. Jeho jízda měla světové parametry, stál ve skvělém aerodynamickém postoji a jako připravenému mu pro tentokrát přálo i štěstí v podobě bezvětří při jeho jízdě. Standa si prostě za svůj výkon vyhrát zasloužil.

K nedělnímu hybrid a tight slalomu se připojila i další část našeho poličského skejt týmu, tudíž přibyla i další želízka v ohni. Hybrid se jel na ulici s novým asfaltem se zhruba 2% sklonem a jel se jako single line. Původně skvěle slalom postavil Ivoš, ale vzhledem k tomu, že někteří jezdci na jeho slalom prostě neměli, tak si ho museli přestavit podle svých možností, což ubralo na zábavnosti slalomu.

Po tomto extempore se do stavby Tight slalomu nikomu příliš nechtělo. A tak nás Josef Štefka dle jeho vlastních slov „potrestal“ a postavil slalom opravdu těžký, místy s kužely 1,5 metru od sebe. Bylo pak tristní sledovat marný boj mnohých jezdců se do slalomu vůbec vejít, kužely lítaly na všechny strany a výsledkem bylo dvanáct jízd, které skončily diskvalifikací jen v kategorii Open. Navíc v obou drahách byly kužely barvy zelené, kužely z jedné dráhy srážely kužely v druhé dráze a rozhodčí byli prakticky bez šance (i proto, že se jednalo o nezkušené rozhodčí, ale narozdíl od předešlého dne aspoň nějakcí) rozpoznat, jaký který kužel byl sražen skutečně jezdcem a jaký ne… Také vzdálenost kuželek od obrubníku byla místi nedostatečná… Děkuji bohu, že Jakub zlomil king pin v jiném místě, a  Vojtovo kolečko se oddělilo od skejtu mimo tuto kritickou část slalomu. Je na bíledni, že každý organizátor má právo si postavit slalom podle jeho vize. Přesto si myslím, že takto těžký slalom na závodech se statusem basic by se stavět neměl (kor, když organizace sotva náležela tomuto statusu), protože tak zbytečně odrazuje jezdce, kteří jezdí pouze rekreačně, od účasti na dalších závodech. Takto těžký slalom, dle mého názoru, patří na závody se statusem Main a Major.

Celkovým vítězem a králem závodu Double Kings se stal Standa Nožka, následován Josefem Štefkou a Daliborem Daňhelem. Všem gratuluji ke skvělému výsledku.

VÝSLEDKY:

GiantSlalom

SuperGiant

HybridSlalom

TightSlalom

   Tight finále  

 

Komentáře

Přispívat do diskuze mohou jen přihlášení uživatelé.

V diskuzi není zatím žádný příspěvek

Kalendář akcí

« 09 / 2021 »
Po Út St Čt So Ne
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   
Nejbližší akceTento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Astratex.cz - Svůdné spodní prádlo nejen pro vášnivé večery