Úvod » SEZONA » 2012

Milano :)

publikováno 14.01.2013

Bongiorno Poličko vi piace pizza?

4.5. 2012 - Takto nás uvítali v Milánu na prvních zahraničních závodech ve skate slalomu, kterých se náš klub SK8 Slalom Polička zúčastnil. Dorazily jsme do Milána ve večerních hodinách, ale díky osvětlené dráze se stihlo pár zkušebních jízd na místě, kde budou druhý den probíhat závody. Závodníci si pochválily jak kvalitu, sklon tak umístění trati a začali se těšit na druhý den a samozřejmě jsme přijali pozvání na pizzu.

5.5. – Ranní počasí nevěstí nic dobrého. Hodně zamračeno jen to spadnout. Zázemí a připravenost pořadatelů je slušná, ale trochu jim to všechno trvalo a začíná se jezdit cca v 10:30. Začínají muži a po prvních 6 dvojicích začíná pršet. Takže odchod na párek a to doslovně. Čeká se 1 hodinu aby trať uschla a bohužel stihnou odjet jenom 2 dvojice. Regulérní bouřka trvající cca 45 minut a předpověď na odpoledne, která se bohužel potvrdila, sobotní závod definitivně ukončuje.

6.5. - Ještě v sobotu se rozhoduje, že se pojede v neděli pod dálničním mostem. Prostředí pod mostem je skvělé a čiší z něj trochu toho undergroundu. Bohužel na trati ve třech místech kde je spoj dálničních mostů protékala voda a trať né a né schnout. Zapálený benzín, piliny, fukar na listí ani ubrousky nepomáhají a trať je stále mokrá. Muži odmítnou jet a pomalu se schyluje k vracení startovného. Pod mostem odjedou dvě kola děti, junioři a ženy. A díky dočasnému umoudření počasí se závod přesunuje do přilehlého parku kde je sice taky rovina jako pod mostem ale rozumný a suchý asfalt. Samozřejmě mají přednost muži a tak se jede hybrid a hned potom tight. Vychází čas a tak jedou ženy, junioři a děti. Nakonec se povede odjet úplně všem a po posledním závodníkovy začíná pršet. Vyšlo to tak tak. Naši junioři si opět urvali skvělá umístění. Petr Matouš ve všech třech závodech na prvním místě. Vojta Valena dvakrát druhý a jednou třetí. Za ženy se umístila Renata Škrabalová dvakrát na třetím a jednou na druhém místě a za muže skončil Ivoš Škrabal jednou na devátém a jednou na desátém místě. Takže nakonec perfektní umístění. Celá posádka SK8 Slalom Polička si závody opravdu užila a to i přes nepřízeň počasí.

Týden po závodech v Miláně proběhl první závod českého poháru a to v Prachaticích. I na těchto závodech jsme měli naše jezdce. V sobotu nepřálo počasí stejně jako v Itálii tak se všechny závody museli odjet v neděli. Za juniory skočil Vojta Valena na prvním místě v obou disciplínách, Vítek Hromádko skončil v hybrid slalomu na čtvrtém a v tight slalomu na třetím místě a Roman Totušek v hybrid slalomu třetí ale tight bohužel nedojel. Za ženy pod hlavičkou SK8 Slalom Polička jela Renata Škrabalová a skončila v obou slalomech na druhém místě. Za muže ukázal Standa Nožka všem soupeřům naše klubová záda a vyhrál oba slalomy. Na šestých místech jako přes kopírák skončil Ivoš Škrabal a Jakub Knettig v hybrid slalomu bohužel diskvalifikován ale v tight slalomu na pěkném pátém místě. Všem jezdcům gratulujeme.