Úvod » SEZONA » 2012

Zhodnocení po MČR

publikováno 14.01.2013

SK8 ‘n’ ROLL 2012 – POLIČKA

Každoročně jsme si v Poličce zvykli na SK8 slalomové závody. Letos jsme k tomuto závodu chtěli přidat i něco navíc. Místní ale i návštěvníci Poličky mají možnost zhlédnout v městské knihovně Polička výstavu historie skateboardingu, která byla přístupná po celé prázdniny a měla by být otevřena až do konce září. Za minulý rok jsme k tomuto sportu přivedli tucet juniorů, kteří v této sezóně ukazují, jak jsou zdatní a jak se jim daří. A v neposlední řadě jsme pro Vás uspořádali, SK8 slalomové závody českého poháru v Poličce.

11.8. – 6:00 po vyhlédnutí z okna bylo jasné že je počasí proti nám. Start závodů počínaje registrací závodníků na silnici pod sjezdovkou byl stanoven na 8:30 a tak jsme se tedy pustily do práce. Asfalt byl sice mokrý, ale silný vítr ho opravdu zdatně vysoušel. V 9:30 byl postaven první slalom a registrace závodníků byla ukončena. Bohužel v tu chvíli se ze zamračené oblohy spustily první kapky, které jakýkoliv pokus o začátek tréninkových jízd rázně utnuli. Další dvě hodiny čekání na schnutí asfaltu přinesli pouze další déšť. Takto nešťastně pokračovalo počasí celé dopoledne i odpoledne. Organizátory byl tedy sobotní závod v 16:00 oficiálně ukončen. Všichni tak upřeně sledovali alespoň úspěchy našich sportovců na olympiádě a také předpověď počasí na neděli.

12.8. – 7:30 sluníčko, asfalt suchý a odhodlání že dnes to prostě musí vyjít. Závodníkům foukal trochu protivítr, ale podmínky byli pro všechny stejné. Organizátory nejvíce mrzelo, že museli přesunout závody z tak atraktivního místa jako je na nábřeží Svobody zase pod sjezdovku. Důvodem jsou však pravidla, která jasně říkají, že se musí alespoň jeden závod odjet z kopce. Tak se závodilo celý den až do večera a povedlo se odjet všechny předpokládané závody. Pro naše barvy dopadly závody velice dobře, protože poličtí skejťáci ukázali, že patří ve svých kategoriích mezi elitu. Dokonce se na nás přijela podívat i Česká televize ČT4. Jejich záznam je dohledatelný v pořadu „sport v regionech“ z 30.8. na internetových stránkách ČT4.

Výsledky z Poličky nás opravdu potěšily. V giant slalomu který měřil bezmála 500m se v kategorii děti umístil na 4 místě Jan Vázler a na 6 místě Petr Martinů. Kategorie dorost byla obsazena od 1 místa Vítek Hromádko, 3 Tomáš Petrák, 4 krystýna Totůšková, 5 Charlota Kleinová a 6 Anna Tehza. Junioři opět ukázali svoji sílu a tak v pořadí 1 Petr Matouš, 2 Vojta Valena a 3 Roman Totušek všem vytřeli zrak. Za ženy byla 3 Renata Škrabalová. Za muže se do první pětky dostal pouze Jaroslav Knettig. Hybrid slalom kategorie děti do a taky na 5 místě Petr Martinů hned za ním Jan Vázler. V dorostu opět 1 Vítek Hromádko, 3 Anna Tehza, 4 Krystýna Totušková, 5 Tomáš Petrák a 6 Charlota Kleinová. Za juniory 1 Petr Matouš, 2 Vojta Valena a po nepříjemném pádu a pokřiku „jeď a srůstej“ dojel na 4 místě Roman Totušek. Renata Škrabalová se za ženy vyhoupla na druhou pozici. Za muže zařadil třetí kosmickou Jaroslav Knettig a všem ostatním ukázal, že není mistr světa pro nic za nic. Na 3 místě skončil Zdeněk Mach a v závěsu za ním 4 Jakub Knettig. Poslední závod tight v kategorii děti dojeli naši borci na 5 místě Petr Martinů a 6 Jan Vázler. Dorost opět ovládl Vítek Hromádko, 3 místo Anna Tehza, 4 Krystýna Totušková, 5 Charlota Kleinová a 6 Tomáš Petrák. Junioři ani ve třetím závodě nenechali na pochybách, že patří na nejvyšší pozice. 1 Petr Matouš a 2 Vojta Valena. Za ženy opět 2 Renata Škrabalová. Jaroslav Knettig z ruky už zlato nepustil a tight slalomu si dojel znovu pro 1 místo. Na 5 místě se umístil Jakub Knettig, 6 Stanislav Nožka, 8 Zdeněk Mach a 10 Martin Tůma. Všem závodníků gratulujeme. Děkujeme,

všem našim sponzorům, přihlížejícím za diváckou podporu a i počasí že nám nechalo alespoň tu neděli slunečnou. Rádi bychom Vám také prozradily, že se SK8 Slalom Polička uchází o pořadatelství mistrovství světa v roce 2014. Držte nám palce, aby to vyšlo.

Na začátku září, přesněji 1-2.9. proběhlo v Havlíčkově Brodě Mistrovství ČR ve SK8 slalomu. Každý rok se jede pouze jedno mistrovství ČR a to vždy v jiném městě, které pořádá závody SK8 slalomu v české republice. Tento rok to padlo na Havlíčkův Brod a tak tam SK8 Slalom Polička vypravila svoje závodníky. Kteří opět přivezli skvělá umístění. Giant slalomu se za děti umístil na 3 místě Petr Martinů a na 5 Jan Vázler. V kategorii dorost byl 1 Vítek Hromádko, 3 Anna Tehza, 4 Tomáš Petrák a 5 Kristýna Totušková. Za juniory Petr Matouš, Vojta Valena a Roman Totušek ukázali, že před sebe nikoho nepustí a v tomto pořadí zabrali všechny tři první místa. Za ženy pak skončila Renata Škrabalová na 3 místě. V mužích Jarda Knettig dojel na 1 místě za ním pak Zdeněk Mach jako 6 a 8 Jakub Knettig. Hybrid slalom děti se pořadí trochu otočilo a Honza Vázler skončil 4 a Petr Martinů 5. V dorostu opět první Vítek Hromádko, 3 Anna Tehza, 4 Tomáš Petrák a 5 Kristýna Totušková takže stejná umístění jako v giant slalomu. V juniorech 1 Petr Matouš, 2 Vojta Valena a 4 Roman Totušek. Renata Škrabalová si v hybridu opět vyjela 3 místo. Jaroslav Knettig za muže opět ukázal, že mu je jedno jaký slalom jede a obsadil tak znovu 1 příčku. Následován Zdeňkem Machem na 3 místě a Jakubem Knettigem na místě 4. První desítku pak uzavřeli Martin Tůma jako 9 a 10 Ivo Škrabal. Poslední závod tight nepřinesl mnoho překvapení a to je dobře. Jan Vázler a Petr Martinů obsadily za děti znovu 4 a 5 místo. Vítek Hromádko se 1 místem stal mistrem ČR v kategorii dorost pro rok 2012, následován 2 Annou Tehza, 4 Kristýnou Totuškovou a 5 Tomášem Petrákem. Ani Petr Matouš za juniory si nenechal pohár utéct a dalším 1 místem v tomto závodě se stal mistrem ČR za juniory. Hned za ním pak Vojta Valena jako 2 a 3 Roman Totušek. Renata Škrabalová si v tightu za ženy poskočila na 2 místo. Jaroslav Knettig uzavřel hattrick v 1 místech za muže a proto se stal v této kategorii mistrem ČR pro rok 2012. Na 3 místě skončil Jakub Knettig a hned za ním Zdeněk Mach na 4 pozici. Do první desítky se pak ještě vešel Martin Tůma na 9 místě. SK8 slalom Polička má tedy tři mistry české republiky, Vítka Hromádku, Petra Matouše a Jaroslava Knettiga. Děkujeme a gratulujeme všem závodníkům za skvělá umístění na mistrovství ČR.